• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-Hayvan-Veteriner-Hekimleri-Derne%C4%9Fi/120768451377625?ref=hl
    • KÜÇÜK HAYVAN VETERİNER HEKİMLERİ DERNEĞİ
    • Üyeleri Klinisyen Veteriner Hekimlerden Oluşan, Fecava ve Wsava üyesi olan mesleki bir dernektir.
Takvim
Üyelik Girişi
Videolar

Anasayfa

Kardiyoloji-1 seminerimizi Prof. Dr. Utku BAKIREL'in sunumu, Boehringer, İkarus Veteriner ve Vedavet firmaları sponsorluğunda 19 Şubat 2017 tarihinde Four Seasons Hotel Sultanahmet'te gerçekleştirdik.
- 1 milyon TL’yi aşan mükellefler için, 1/4/2016 tarihinden, - 1 milyon TL’den 500 Bin TL’ye kadar olan mükellefler için, 1/7/2016 tarihinden, - 500 Bin TL ile 150 Bin TL arasında olan mükellefler için, 1/10/2016 tarihinden, - 150 Bin TL’den az olan mükellefler için, 1/1/2017 tarihinden, itibaren Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanma mecburiyeti başlayacaktır.
Tebliğ TVHB tarafından 13.07.2015 tarihinde resmi gazetede yayınlanmıştır.
Yeni mevzuata göre veteriner ezca depolarında bulunması zorunlu hale getirilecek ilaçların belirlenmesi konusunda Bakanlığımız Derneğimize görüşümüzü sormuştur.
2015 Tıbbi Atık Sözleşmesi İçin yapılacak başvuru işlemlerini tek hekimli veteriner klinikleri, poliklinikler, hastaneler için nasıl yapılacaktır? Bu yazımızda konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.
7. Dönem KHVHD Yönetim Kurulu, TVHB 46. Dönem Merkez Konsey Başkanı Sayın Talat Gözet ve Sayın Mehmet Alkan'ı makamında ziyaret etti.
7. KHVHD Yönetim Kurulu, Veteriner Hekimler Derneği Başkanı Sayın Şakir Doğan Tuncer'i makamında ziyaret etti.
Reçete talimatına açtığımız dava ile reçetelerin basımını ve dağıtımını durdurduk.
Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliğindeki mesleki kazanımlarımıza aykırı maddelerle ilgili Danıştay'a açılan davada yürütmenin durdurulması kararı çıkmıştır. Bu doğrultuda muayenehane açmak isteyen meslektaşlarımızın hizmet içi eğitim belgesi alma zorunluluğu kalkmıştır. Konu hakkında detaylı bilgi aşağıdaki linkten alınabilir. http://www.vethekimder.org.tr/haberdevami.asp?id=174
Değerli Meslektaşlarımız, 24.12.2011 tarihinde yayımlanan Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelik'in meslektaşlarımız üzerinde yaratacağı olumsuzluklarla ilgili olarak bugüne kadar çeşitli toplantı, imza kampanyaları ve Bakanlık görevlileriyle görüşmeler yaptık.
Mesleğimizin bakanlık logosunda yer almaması konusunda kırgınlığımızı, tepkimizi ve değişiklik isteğimizi destekleyebilirsiniz.
Mesleğimizin sembolünün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı logosundan kaldırılmasının kırgınlığı içerisindeyiz. Bu kararda etkisi olanları tekrar düşünmeye davet ediyoruz. Bu uygulama Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı içinde halk sağlığı hizmeti veren veteriner hekimlerin yıllardır dışlanmasının bir tezahürü ve bu amaçla uygulamaya konuyor ise biz veteriner hekimler mühendis hegemonyasında hekimliğin olmayacağını yakinen bilmekteyiz. Yıllardır dile getirdiğimiz gibi özerk yapılı bir veteriner teşkilatı kurulmadıkça etkin bir hizmet verilmesi mümkün görülmemektedir. Derneğimiz mesleğimizin de yer bulduğu bir logoyu görmek istediği kadar AB örneklerinin görüldüğü özerk bir veteriner servisinin var olmasını istemektedir. Bu çerçevede çalışmalarımız sürecektir. KHVHD
Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6308 sayılı "Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun ile Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" 6. maddesi ile eczanelerde veteriner biyolojik maddelerin satışı yasaklanmıştır.
Petshoplar İlaç Satmasın Çözüm Arama Toplantısının birincisini gerçekleştirdik. Sponsorumuz AIONMED'e teşekkür ederiz.
 3