• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/K%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-Hayvan-Veteriner-Hekimleri-Derne%C4%9Fi/120768451377625?ref=hl
  • https://www.instagram.com/khvhd/
    • KÜÇÜK HAYVAN VETERİNER HEKİMLERİ DERNEĞİ
    • Üyeleri Klinisyen Veteriner Hekimlerden Oluşan, Fecava ve Wsava üyesi olan mesleki bir dernektir.
Takvim
Üyelik Girişi
Videolar

Anasayfa

Reçete talimatına açtığımız dava ile reçetelerin basımını ve dağıtımını durdurduk.
Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliğindeki mesleki kazanımlarımıza aykırı maddelerle ilgili Danıştay'a açılan davada yürütmenin durdurulması kararı çıkmıştır. Bu doğrultuda muayenehane açmak isteyen meslektaşlarımızın hizmet içi eğitim belgesi alma zorunluluğu kalkmıştır. Konu hakkında detaylı bilgi aşağıdaki linkten alınabilir. http://www.vethekimder.org.tr/haberdevami.asp?id=174
Değerli Meslektaşlarımız, 24.12.2011 tarihinde yayımlanan Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelik'in meslektaşlarımız üzerinde yaratacağı olumsuzluklarla ilgili olarak bugüne kadar çeşitli toplantı, imza kampanyaları ve Bakanlık görevlileriyle görüşmeler yaptık.
Mesleğimizin bakanlık logosunda yer almaması konusunda kırgınlığımızı, tepkimizi ve değişiklik isteğimizi destekleyebilirsiniz.
Mesleğimizin sembolünün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı logosundan kaldırılmasının kırgınlığı içerisindeyiz. Bu kararda etkisi olanları tekrar düşünmeye davet ediyoruz. Bu uygulama Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı içinde halk sağlığı hizmeti veren veteriner hekimlerin yıllardır dışlanmasının bir tezahürü ve bu amaçla uygulamaya konuyor ise biz veteriner hekimler mühendis hegemonyasında hekimliğin olmayacağını yakinen bilmekteyiz. Yıllardır dile getirdiğimiz gibi özerk yapılı bir veteriner teşkilatı kurulmadıkça etkin bir hizmet verilmesi mümkün görülmemektedir. Derneğimiz mesleğimizin de yer bulduğu bir logoyu görmek istediği kadar AB örneklerinin görüldüğü özerk bir veteriner servisinin var olmasını istemektedir. Bu çerçevede çalışmalarımız sürecektir. KHVHD
Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6308 sayılı "Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun ile Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" 6. maddesi ile eczanelerde veteriner biyolojik maddelerin satışı yasaklanmıştır.
Petshoplar İlaç Satmasın Çözüm Arama Toplantısının birincisini gerçekleştirdik. Sponsorumuz AIONMED'e teşekkür ederiz.
Petshoplarda İlaç Satışına Hayır konulu çözüm arama toplantımızın ikincisini Anadolu yakasında gerçekleştirdik. Sponsorumuz TED'e teşekkür ederiz.
Petshoplarda İlaç Satışına Hayır konulu çözüm arama toplantımızın üçüncüsünü Hadımköy'de gerçekleştirdik. Toplantımızda meslektaşlarını yalnız bırakmayan K-9 Köpek Çiftliğinin sahibi Veteriner Hekim Ramazan Altıntop' a ayrıca teşekkür ediyoruz.
Çözüm arama toplantılarımızda derneğimizden desteklerini esirgemeyen AIONMED Sağlık Sistemleri ve İstanbul Teknik Ecza Deposu (TED)'na teşekkür ederiz.
Veteriner Hekimler Derneği'nin 68.Olağan Genel Kurulunda seçilen tüm meslektaşlarımızı kutlar, yeni dönemde görev alan yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar dileriz.
 4